ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا


تحصیل در مدارس کانادا  (مقطع دبیرستان)

شاید بسیاری از علاقمندان ادامۀ تحصیل در کانادا، تصور کنند که صرفاً پس از اتمام دبیرستان میتوانند در این کشور، به تحصیلات خود ادامه دهند. این تصور، صحیح نیست. مدارس متعدد بین‌المللی در کشور کانادا، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند براحتی در مقطع دبیرستان نیز در مدارس این کشور پذیرفته شده و به تحصیل خود ادامه دهند. طبیعتاً پس از دریافت دیپلم دبیرستان از مدارس کشور کانادا، راه برای ادامۀ تحصیل در دوره‌های کالج یا مقطع کارشناسی در این کشور هموارتر خواهد بود. با مشاوره و همراهی مؤسسۀ راسا پرواز، دانش‌آموزان، این امکان را خواهند داشت که تحصیلات خود را از ابتدای دورۀ دبیرستان در مدارس کشور کانادا ادامه دهند.

مزایای تحصیل در مدارس کشور کانادا

از مهمترین مزایای تحصیل در مدارس کانادا، امکان برخورداری از روش‌های آموزشی نوین در فضایی بین‌المللی است. مدارس کانادا با استفاده از دانش روزآمد، هوش مصنوعی و رویکرد میان‌رشته‌ای، زمینۀ کسب دانش لازم در حوزه‌های مختلف ریاضیات، علوم تجربی و علوم انسانی را بصورت تلفیقی برای دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند. با در نظر گرفتن این موضوع، مدرک تحصیلی ارائه شده توسط این مدارس، فرصت ادامۀ تحصیل در دوره‌های کالج و مقطع کارشناسی را در طیف گسترده‌ای از رشته‌های فنی، تجربی و علوم انسانی در اختیار دانش‌آموزان قرار میدهد. از سوی دیگر، هزینۀ تحصیل در مدارس در کشور کانادا، هزینه‌ای معقول و منطقی است و متقاضیان با شرایط مالی متوسط نیز امکان تحصیل در این مدارس را دارند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس کشور کانادا، این است که متقاضی، برای اخذ پذیرش مدارس، نیازی به ارائۀ نمرۀ زبان انگلیسی یا معدل بالا ندارد. برنامه‌های تقویت زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان در قالب واحدهای درسی در مدارس ارائه میشود که کاستی‌های دانش زبانی دانش‌آموزان را پوشش میدهد.

تحصیل در مدارس کشور کانادا

تسهیلات مهاجرتی دولت کانادا برای دانش‌آموزان

دولت کانادا با توجه به سیاستی که مبنی بر جذب دانش‌آموزان بین‌المللی در راستای تربیت نیروی متخصص دارد، تسهیلات مشخصی را برای متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا در نظر گرفته است.یکی از این تسهیلات، عدم نیاز به ارائۀ نمرۀ زبان انگلیسی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا است. دانش‌آموزان تنها به حداقل آشنایی با زبان انگلیسی در حد پاسخگویی به سؤالات آفیسر مرزی کانادا، نیاز دارند و در مراحل صدور ویزای تحصیلی و استادی پرمیت توسط ادارۀ مهاجرت کانادا، هیچ مدرک زبانی از آنها درخواست نخواهد شد. یکی دیگر از تسهیلات ویژۀ تحصیل در مدارس کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی، امکان اخذ ویزای همراه توریستی برای یکی از والدین دانش‌آموز، همزمان با وی است. اعزام فرزندان به تنهایی به کشور کانادا، ممکن است برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی، دغدغه‌هایی به همراه داشته باشد. دولت کانادا با فراهم نمودن امکان اخذ ویزای توریستی کشور کانادا برای یکی از والدین، این دغدغه را برطرف نموده است. در شرایطی که دانش‌آموز به همراه یکی از والدین به کشور کانادا سفر کند، نیازی به قیّم (کاستودین) نخواهد داشت.

قیّم (کاستودین) در ویزای تحصیلی مدارس کانادا

دانش‌آموزان مقطع دبیرستان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، در صورتی که به تنهایی (بدون یکی از والدین) به کشور کانادا سفر کنند، به قیّم یا کاستودین کانادایی نیاز خواهند داشت. مؤسسۀ راسا پرواز در زمینۀ تعیین کاستودین و مراحل تأیید آن نیز در کنار متقاضیان خواهد بود و مشاوره‌های لازم را به آنها ارائه خواهد کرد.

انواع مدارس در کشور کانادا

بطور کلی، مدارس در کشور کانادا به دو دسته مدارس معمولی و مدارس شبانه‌روزی (بوردینگ) تقسیم میشوند. ادامه تحصیل در مدارس معمولی کشور کانادا با شهریۀ سالانه حدوداً 18000 دلار کانادا امکان پذیر است، اما مدارس شبانه‌روزی، با توجه به ارائۀ خوابگاه و وعده‌های غذایی و فراهم نمودن امکانات رفاهی برای دانش‌آموزان، هزینه‌های بالاتری دارند. در صورت تمایل متقاضی، مؤسسۀ راساپرواز میتواند در هر دو گزینۀ یاد شده، پذیرش تحصیلی را برای دانش‌آموزان، دریافت کند.

تحصیل در مدارس کشور کانادا

بازۀ زمانی ثبت نام برای مدارس کشور کانادا

برای آغاز به تحصیل در مدارس کشور کانادا، تاریخ و ددلاین مشخصی وجود ندارد. مدارس این کشور، هر ماه یا هر دو ماه یک بار نسبت به ارائۀ پذیرش به دانش‌آموزان بین‌المللی اقدام میکنند. بنابراین دانش‌آموزان نباید نگران زمان شروع کلاسها در مدارس کشور کانادا باشند.

هزینه تحصیل در مدارس کشور کانادا

هزینه تحصیل در مدارس در کشور کانادا بسته به نوع مدرسه (معمولی یا شبانه‌روزی) و شهر محل تحصیل متفاوت است. 
هزینه های تحصیل:

هزینۀ تحصیل در مدارس معمولی، حدود 18000 دلار کانادا برای یک سال و در مدارس شبانه‌روزی (همراه با خوابگاه و وعده‌های غذایی) حدود 35000 تا 40000 دلار کانادا خواهد بود.

هزینه های زندگی:

هزینۀ زندگی در کشور کانادا، مطابق اعلام ادارۀ مهاجرت این کشور 20.653 دلار کانادا به ازای هر نفر اعلام شده است. در صورتی که یکی از والدین دانش‌آموز در سفر به کانادا همراه او باشد، او نیز بصورت جداگانه میبایست حداقل 10.000 دلار کانادا، تمکن مالی، ارائه دهد.  

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس کشور کانادا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *